MULTIBOND

kleje epoksydowe MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

  Kleje epoksydowe to w większości kompozycje dwuskładnikowe, składające się z żywicy epoksydowej (A) oraz utwardzacza (B).

  Kleje epoksydowe mogą być bardzo płynne (lejne) lub przyjmować postać nie spływającej pasty. Mogą być przezroczyste lub napełnione proszkami metali, minerałów, tworzyw sztucznych, włóknem szklanym itp. Dodatki te wpływają zasadniczo na wygląd oraz parametry techniczne klejów epoksydowych.

  Utwardzenie kleju następuje w wyniku dokład-
nego wymieszania jego składników w proporcji ściśle określonej dla danego kleju. Brak tej pro-
porcji powoduje utratę zakładanych parametrów kleju lub jego nie całkowite utwardzenie.
 

Kleje epoksydowe MULTIBOND mogą być stosowane do klejenia zarówno bardzo małych elementów jak również do dużych powierzchni w procesie ich łączenia w warstwy albo laminacji powierzchniowej.

Do aplikacji małych oferowane są odpowiednio małe opakowania, najczęściej w strzykawkach z możliwością samoczynnego mieszania składników podczas wyciskania (MULTIBOND DUOMIX).

Do aplikacji na dużych powierzchniach przeznaczone są opakowania większe, gdzie mieszanie jest ręczne a nanoszenie przy pomocy pędzli, wałków lub szpachelek. W niektórych aplikacjach możliwe jest dozowanie automatyczne.

Kleje epoksydowe  to dynamicznie rozwijająca się gałąź oferty MULTIBOND.
Aktualnie podzielona jest na trzy grupy, w których występuje po kilka klejów.

Producent za rzecz bardzo ważną uznał łatwość aplikacji klejów i dołożył starań, aby jak największa ich grupa była mieszana w proporcji objętościowej 1:1. Pozwoliło to również na użycie strzykawek z samoczynnym mieszaniem.

Pozostałe kleje (zalewy i pasty) mieszane są najczęściej w proporcji objętościowej 2:1, 3:1 lub 4:1. . 

Wybierz odpowiedni rodzaj kleju:

   mieszane 1:1

   zalewy i impregnaty

   pasty i powłoki

 

 

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl