MULTIBOND

kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND

utwardzane na zimno i na gorąco

warto wiedzieć, że:

Kleje rozpuszczalnikowe nie polimeryzują. Zawierają płynny rozpuszczalnik, który po odparowaniu pozwala kauczukowi znajdującemu się w kleju zagęścić swoją strukturę i uzyskać odpowiednie właściwości klejące.  Niektóre z nich muszą być dotwardzone termicznie. Można nimi łączyć różne materiały: gumy, tworzywa, tkaniny, filce, korek, metale, ceramikę, szkło, kamień, drewno, karton.

Kleje tego typu bardzo dobrze nadają się do klejenia większych powierzchni (klejenie warstwowe) blach, gum, skóry, tkanin, folii, sklejki np. w budownictwie, produkcji pojazdów, jachtów i statków.

 

sposób użycia:

Przed klejeniem powierzchnie należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej nanieść na obie strony złącza i pozostawić do przeschnięcia. Następnie precyzyjnie złączyć i zwalcować spoinę. Dla małych elementów (obuwie) spoinę można zmłotkować.
Materiały przesiąkliwe można kleić "na mokro". Wtedy montaż spoiny przeprowadzić należy zaraz po naniesieniu kleju (wystarczy na jedną stronę). Ta metoda pozwala też na pozycjonowanie klejonych warstw po ich złączeniu.

Rozpuszczalniki zawarte w klejach są palne i toksyczne. Należy więc przy ich magazynowaniu i użytkowaniu zachować odpowiednie środki ostrożności


Kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND są oferowane obecnie w sześciu odmianach, różniących się od siebie rodzajem kauczuków i napełniaczy. Wybierając właściwy klej możemy tworzyć spoiny o większej lub mniejszej wytrzymałości i elastyczności. Główna różnica pomiędzy klejami polega na stosowaniu ich na różnych podłożach.

Kleje rozpuszczalnikowe zasadniczo traktuje się w przemyśle jako kleje pomocnicze, ponieważ są już technologicznie przestarzałe. Jednak w wielu przypadkach, są one w dalszym ciągu bardzo popularnym i tanim sposobem klejenia szczególnie, że po utwardzeniu osiągają duże wytrzymałości i bardzo wysoką wodoodporność.


Wybierz odpowiedni klej rozpuszczalnikowy:


   MULTIBOND-21 (wycofany)

   MULTIBOND-22 (taśmociągi)

   MULTIBOND-24 (obuwniczy)

   MULTIBOND-25 (tworzywa)

   MULTIBOND-26 (guma-metal)

   MULTIBOND-28 (okładz. cierne)

 

Uwaga: klej MB-28 jest czasowo niedostępny

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl