MULTIBOND

kleje dyspersyjne (wodne) MULTIBOND

utwardzające się i "wiecznie żywe"

warto wiedzieć, że:

Klej dyspersyjny jest zawiesiną nierozpuszczalnych żywic, które w formie drobnych cząstek są wymiesza-ne z wodą. Wiązanie tego typu klejów odbywa się przez odparowanie wody. Dodatek katalizatorów powoduje lepsze sieciowanie rozproszonych cząstek. Dzięki temu, poprawia się odporność spolimeryzowa-nego kleju na wodę i wysoką temperaturę.

Kleje dyspersyjne nie zawierają rozpuszczalników ani innych szkodliwych substancji chemicznych. Są bezpieczne w pracy i przyjazne dla środowiska. Kleje dyspersyjne zawierają oprócz wody różne odmiany żywic akrylowymi. Po odparowaniu wody mogą pozostawać kleiste lub utwardzać się w pełni.

sposób użycia:

Powierzchnie przeznaczone do klejenia muszą być czyste i suche. Klej można nanosić ręcznie pędzlem lub wałkiem albo rozpylić pistoletem na sprężone powietrze. W przemyśle kleje dyspersyjne nanosi się na duże powierzchnie maszynowo walcami.
- Kleje obsychające (do drewna, introligatorskie) należy nakładać bezpośrednio przed zamykaniem spoiny i po jej złączeniu pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Przynajmniej jeden z klejonych materiałów musi być przesiąkliwy.
- Kleje "wiecznie żywe" aplikujemy na powierzchnie na tyle wcześnie, aby klej zdążył wyschnąć przed montażem. Powierzchnia dopiero po wyschnięciu staje się kleista i może być w tym stanie bardzo długo przechowywana aż do montażu.

Kleje dyspersyjne MULTIBOND oferowane są w dwu rodzajach:
- utwardzające się,
- "wiecznie żywych" (powierzchnia kleju po
  odparowaniu wody pozostaje mocno kleista,
  inaczej: samoprzylepna). 

Zastosowanie znajdują zarówno w produkcji wielowarstwowych płyt typu "sandwich" jak i w wielu innych, często niskonakładowych aplikacjach np.: w przetwórstwie drewna, produkcji opakowań, laminowaniu płyt folią lub tkaniną, produkcji tektury, pracach dekoratorskich, naklejaniu etykiet na różnych podłożach, klejeniu sztucznej skóry, folii polietylenowej, poliamidowej, PCV, aluminiowej, kartonu, papieru, styropianu, pianek i gąbek.


Wybierz odpowiedni klej dyspersyjny:


   MULTIBOND-23 (wiecznie żywy)

   MULTIBOND-2901 (introligatorski)

   MULTIBOND-2902 (karton/folia)

   MULTIBOND-2903 (do drewna D3)

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl