MULTIBOND

kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND

w aerozolu

      

warto wiedzieć, że:

Kleje rozpuszczalnikowe nie polimeryzują. Zawierają płynny rozpuszczalnik, który po odparowaniu pozwala kauczukowi znajdującemu się w kleju zagęścić swoją strukturę i uzyskać odpowiednie właściwości klejące. Można nimi łączyć różne materiały: gumy, tworzywa, tkaniny, filce, korek, metale, ceramikę, szkło, kamień, drewno, karton. Forma aerozolu znacznie ułatwia nakładanie kleju w równej warstwie i szybkie odparowywanie rozpuszczalnika.

Kleje tego typu bardzo dobrze nadają się do klejenia większych powierzchni (klejenie warstwowe) blach, gum, skóry, tkanin, folii, sklejki np. w budownictwie, produkcji pojazdów, jachtów i statków.

 

sposób użycia:

Przed klejeniem powierzchnie należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej natryskiwać równomiernie na obie klejone powierzchnie. Materiały przesiąkliwe można kleić "na mokro". Wtedy montaż spoiny przeprowadzić należy zaraz po naniesieniu kleju (wystarczy na jedną stronę). Ta metoda pozwala też na pozycjonowanie klejonych warstw po ich złączeniu. Sklejone warstwy należy docisnąć ściskami, prasą lub wałkiem gumowym.


Kleje oferowane są w pojemnikach aerozolowych o pojemności 500ml z praktycznym zaworem (dyszą rozpylającą).

Rozpuszczalniki zawarte w klejach są palne i toksyczne. Należy więc przy ich magazynowaniu i użytkowaniu zachować odpowiednie środki ostrożności


Kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND w aerozolu są oferowane obecnie w trzech odmianach, różniących się od siebie rodzajem kauczuków i napełniaczy. Wybierając właściwy klej możemy tworzyć spoiny o zróżnicowanych właściwościach np. większej lub mniejszej wytrzymałości i elastyczności.


Kleje rozpuszczalnikowe zasadniczo traktuje się w przemyśle jako kleje pomocnicze, ponieważ są  już technologicznie przestarzałe. Jednak w wielu przypadkach, są one w dalszym ciągu bardzo popularnym i tanim sposobem klejenia szczególnie, że po utwardzeniu osiągają duże wytrzymałości i bardzo wysoką wodoodporność.


Wybierz odpowiedni klej rozpuszczalnikowy:


   MULTIBOND-2701

   MULTIBOND-2702

   MULTIBOND-2703

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl