MULTIBOND

kleje cyjanoakrylowe MULTIBONDwarto wiedzieć, że:

  Kleje cyjanoakrylowe (błyskawiczne) są obecnie najbardziej popularną grupą klejów pomocniczych, stosowaną powszechnie zarówno w przemyśle i motoryzacji jak również wśród hobbystów i w gospodarstwach domowych.

  Są jednoskładnikowe, działają szybko i osiągają dużą wytrzymałość, nadają się do klejenia większości materiałów (nawet tworzyw trudnosklejalnych)- i to właśnie decyduje o ich ogromnej popularności. Kleje cyjanoakrylowe najlepiej nadają się do klejenia elementów o małych gabarytach, świetnie spisują się na różnorodnych materiałach, zarówno sztywnych jak i elastycznych. Mogą być płynne, zagęszczone lub osiągać konsystencję żelu.


  Mogą być stosowane do klejenia wszelkich tworzyw sztucznych - nawet tych z grupy poliolefin (niesklejalnych), metali, ceramiki, kamienia, ferrytów, drewna i tworzyw drewnopochodnych, skóry, korka, gumy, kartonu i papieru. Mogą być dozowane ręcznie lub automatycznie. Dozowanie jest łatwe a spoiny są trwałe i estetyczne.

  Znajdują zastosowanie w przemyśle elektronicznym i elektrotechnicznym, meblarskim, zabawkarskim, AGD, produkcji wszelkiej galanterii, pracach jubilerskich i modelarskich. Coraz skuteczniej opanowują rynek produkcji sprzętu medycznego a nawet są stosowane w zabiegach operacyjnych (oczywiście tylko te, które posiadają atesty medyczne).

Kleje cyjanoakrylowe MULTIBOND to grupa produktów w pięciu odmianach.

Typowe wielkości opakowań to: 50g, 20g i zestawy 10g + zmywacz.

Czytelne etykiety w języku polskim zawierają:

* trzycyfrowe oznaczenie wskazujące na:
  - typ chemiczny (pierwsza cyfra "4"),
  - odmianę kleju (druga cyfra "1,2,3,4 lub 5"),
  - lepkość (trzecia cyfra "0,1,2,3,4 lub 5");
* informacje o zastosowaniu kleju,
* szczegółowe parametry kleju.

Wszystkie kleje tej grupy oprócz odmiany 452 i 453 są bezbarwne.

Kleje cyjanoakrylowe MULTIBOND mogą być stosowane również na tworzywach na tworzywach trudnosklejalnych (poliolefinach) takich jak:
PE, PP, PTFE, gumy silikonowe i wiele innych elastomerów termoplastycznych. Klejenie tych materiałów klejami cyjanoakrylowymi jest możliwe w warunkach warsztatowych jedynie przy użyciu specjalnego primera MULTIBOND-77.

Aby przyspieszyć wiązanie klejów CA w grubszych spoinach oraz zapobiec powstawaniu tzw. wykwitów na powierzchniach tworzyw sztucznych np. ABS lub PMMA, należy podczas klejenia zastosować specjalny aktywator MULTIBOND-79, który jest akceleratorem procesu wiązania i zapobiega wykwitom.

wybierz odpowiedni rodzaj klejów cyjanoakrylowych MULTIBOND:

41..  kleje etylowe do tworzyw i gumy

42..  kleje metylowe do metali i ferrytu

43..  kleje alkoxy do tworzyw

44..  kleje etylowe wzmocnione

45..  kleje etylowe elastyczne

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl