MULTIBOND

kleje etylocyjanoakrylowe MULTIBOND do tworzyw i gumy

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu
z wodą pitną HK/W/1107/01/2009

warto wiedzieć, że:

Kleje cyjanoakrylowe etylowe nadają się przede wszyst-
kim do klejenia tworzyw sztucznych i gumy. Można nimi również łączyć metale, ceramikę, szkło, kamień, drewno, korek, tkaniny, karton, papier itp.

Przy klejeniu tworzyw trudnosklejalnych niezbędne jest spreparowanie powierzchni takiego tworzywa specjalnym primerem MULTIBOND-77. Dla innych powierzchni primer nie jest przydatny. Przyspieszenie wiązania kleju wywołuje aktywator MULTIBOND-79, który jednocześnie zapobiega powstawaniu wykwitów na niektórych tworzywach.

sposób użycia:

Przed klejeniem powierzchnię należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej nanieść oszczędnie na jedną ze stron złącza, odstawić i zakręcić butelkę z klejem a następnie precyzyjnie złączyć części.
Ponieważ klej cyjanoakrylowy działa bardzo szybko, należy w chwili łączenia umieścić części we właściwej pozycji względem siebie. Poprawki zazwyczaj nie są możliwe.

Klej wiąże w kontakcie z wilgocią. Podczas klejenia należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ klej bardzo szybko działa i wydziela opary drażniące śluzówkę oka. Bardzo łatwo skleić nim palce lub powieki. Zaleca się dozowanie kleju wyłącznie z oryginalnej końcówki butelki.Kleje etylocyjanoakrylowe MULTIBOND do tworzyw i gumy są oferowane w czterech odmianach, różniących się od siebie jedynie lepkością, czyli zdolnością do wypełniania szczelin. Wybierając właściwy klej możemy tworzyć spoiny o grubościach od kilku mikronów (odmiana kapilarna) do 1mm (żel). Czas wiązania jest najkrótszy przy spoinach cienkich a najdłuższy przy grubszych.

Uwaga: Kleje cyjanoakrylowe zasadniczo traktuje się w przemyśle jako kleje pomocnicze. Jednak w wielu przypadkach, szczególnie przy klejeniu małych detali lub klejeniu gumy, ich wytrzymałość nie jest niższa od klejów konstrukcyjnych. Może ona się jednak zmniejszać przy stałym kontakcie z wodą.Wybierz odpowiedni klej cyjanoakrylowy:

(Ostatnia cyfra rośnie ze wzrostem lepkości kleju.)


   MULTIBOND-410

   MULTIBOND-411

   MULTIBOND-413

   MULTIBOND-415

   MULTIBOND-41/77 zestaw

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl