MULTIBOND

kleje anaerobowe MULTIBOND
do połączeń typu "wał-piasta"

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/0859/01/2009

warto wiedzieć, że:

Łożyska, koła pasowe i zębate, tuleje, wały, i inne łączone ze sobą powierzchnią obrotową; kliny i wpusty zapobiegające obracaniu się części w połączeniach sztywnych, wymagają mocowania niezmiennego w czasie eksploatacji.
W złączach wykonanych metodą wciskową lub termiczną bez użycia kleju, powierzchnie łączo-ne stykają się ze sobą zaledwie na 30-40% wspólnej powierzchni. Klej anaerobowy wypełnia złącze w całości, zapobiega korozji oraz poprzez zwiększoną powierzchnię styku i bardzo dobrą adhezję do metali - skutecznie mocuje.

Klej anaerobowy stopuje się w złączach się na dwa sposoby: poprzez wcisk z użyciem dużej siły (klej jest tutaj dodatkowym wzmocnieniem złacza i uszczelnieniem) lub w pasowaniu suwliwym, gdzie klej jest głównym elementem łączącym obie powierzchnie.

Kleje anaerobowe MULTIBOND do połączeń typu "wał-piasta" są oferowane w sześciu odmianach: jeden o średnim demontażu, jeden o trudnym i cztery o bardzo trudnym demontażu (wysoka odporność termiczna) . Mogą być stosowane w szczelinach od 0,05 do 0,5mm, w zależności od odmiany kleju.

sposób użycia:

Przed klejeniem powierzchnie złącza należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej nanieść oszczędnie na jedną z powierzchni i w odpowiedni sposób złączyć elementy.

Kleje anaerobowe MULTIBOND można stosować zarówno do złącz wciskanych jak również łączonych z pasowaniem suwliwym,
przy których należy pamiętać o ewentualnym ustawieniu (wycentrowaniu) elementów względem siebie. Przy luzach > 0,5mm zaleca się naprawę lub wymianę klejonego elementu pastami epoksydowymi np. MULTIBOND-16S a następnie użycie kleju anaerobowego, do stworzenia złacza, które da się demontować.

wybierz odpowiedni klej anaerobowy:

   MULTIBOND-5222

   MULTIBOND-5231

   MULTIBOND-5242

   MULTIBOND-5243

   MULTIBOND-5244

   MULTIBOND-5245

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl