MULTIBOND

kleje anaerobowe MULTIBOND
do gwintów rurowych

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/0859/01/2009

warto wiedzieć, że:

Najbardziej popularnym połączeniem rozłącznym w instalacjach rurowych jest złącze gwintowane, wykonane zwykle jako "stożkowo-cylindryczne". Taki rodzaj złącza, tzw. "gwint hydrauliczny" zbiorników i elementów instalacji hydraulicznych, gazowych, paliwowych lub sprężonego powietrza wymaga łatwego i skutecznego uszczelnienia.
Najbardziej powszechne i najstarsze metody uszczelniania przy pomocy pakuł, pokostu, past i taśm teflonowych nie są metodami ani łatwymi ani w 100 procentach skutecznymi, ani też wbrew pozorom najtańszymi.

 

Złącze wypełnione klejem anaerobowym może mieć stały kontakt z paliwami płynnymi, olejami i smarami, gazami oraz innymi mediami przemysłowymi.

Kleje anaerobowe MULTIBOND do gwintów rurowych są oferowane w pięciu odmianach: jeden o łatwym demontażu, dwa o średnim i dwa o trudnym demontażu.
W tej grupie są kleje o podwyższonej odporności termicznej. Ich zróżnicowana lepkość pozwala na wypełnianie gwintów o  wielkościach: od R1/8 do R3.

sposób użycia:

Przed klejeniem gwint należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej nanieść obficie na drugi zwój gwintu i rozprowadzić po całym obwodzie. Dla iększych średnic zaleca się nanieść klej na obie skręcane kształtki. Skręcić złącze. Nadmiar kleju można przenieść zaraz na inną złączkę.

Kleje anaerobowe MULTIBOND można stosować zarówno do gwintów stożkowo-cylindrycznych (hydraulika) jak i do cylindrycznych (pneumatyka). Jeśli gwint kształtki lub rury jest zużyty lub nierówno nacięty, to lepkość kleju należy dobierać jak do gwintów większych. Dokładność w nakładaniu kleju wpływa znacząco na szczelność złącza. 


wybierz odpowiedni klej anaerobowy:

   MULTIBOND-5315
   MULTIBOND-5322
   MULTIBOND-5325
   MULTIBOND-5333
   MULTIBOND-5344

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl