MULTIBOND

kleje anaerobowe MULTIBOND
do połączeń kołnierzowych

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/0859/01/2009

warto wiedzieć, że:
Części maszyn, zbiorników i instalacji łączone są najczęściej płaskimi powierzchniami, które ze względu na wypełnienie płynami lub sprężo-
nymi gazami, muszą być dobrze uszczelnione. Uszczelnienie takie musi być demontowalne a podczas normalnej eksploatacji, złącze jest dodatkowo chronione śrubami. Najbardziej tradycyjną metodą są tu uszczelki kształtowe lub oringi ale najbardziej skuteczna, ekonomi-
czna i praktyczna jest tzw. płynna uszczelka z kleju anaerobowego. Daje on 100% szczelność, niezależnie od wielkości i kształtu kołnierza.


Złącze wypełnione klejem anaerobowym może mieć stały kontakt z paliwami płynnymi, olejami i smarami, gazami oraz innymi mediami przemysłowymi. Uszczelka anaerobowa nakładana jest na miejsce w postaci półpłynnej masy. Proces montażu uszczelki jest łatwy i oszczędny.

Kleje anaerobowe MULTIBOND do kołnierzy są oferowane w dwu odmianach: łatwej i średniej w demontażu. Średni klej ma podwyższoną odporność termiczną i elastyczność. Maksymalna szczelina to 0,5mm.

sposób użycia:

Przed klejeniem powierzchnię złącza należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Klej nanieść na jedną ze stron złącza w postaci wstęgi lub rozprowadzić szpachelką albo wałkiem. Złożyć połówki złącza i skręcić śrubami. Nadmiar kleju można przenieść niezwłocznie na inną śrubę.

Kleje anaerobowe MULTIBOND można stosować na powierzchniach płaskich bez potrzeby ich wyrównywania (szlifowania), jeśli nierówności nie są większe niż 0,3-0,5mm. Możliwość ta pozwala na znaczne obniżenie kosztów remontu. Grubość nominalna uszczelki po zmontowaniu złącza = 0. Klej pozostaje tylko w chropowatości powierzchni. Demontaż po zdjęciu śrub, normalnymi narzędziami.wybierz odpowiedni klej anaerobowy:


   MULTIBOND-5415

   MULTIBOND-5425

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl