MULTIBOND

aktywatory do klejów
akrylowych MULTIBOND

 

 

warto wiedzieć, że:

  Jednoskładnikowe kleje akrylowe na bazie żywic metakrylowych polimeryzują w cienkiej szczelinie złącza w obecności jonów metali aktywnych. O ile tzw. klejom anaerobowym w większości przypadków wystarczy kontakt z klejonym metalem (stąd ograniczony zakres ich stosowa-
nia), to pozostałym klejom tej grupy (poza klejami UV) niezbędny jest kontakt ze specjalnym aktywatorem, który reaguje wyłącznie z klejem a nie z podłożem (nie jest primerem).

 

  W ofercie produktów MULTIBOND występują trzy aktywatory wywołujące szybką polimeryzację klejów akrylowych modyfikowanych.

Są one przypisane oddzielnie różnym typom tych klejów i nie można ich stoso-
wać wymiennie (kleje nie spolimeryzują lub nie osiągną odpowiedniej wytrzyma-
łości). Jeden z nich (uniwersalny) stosowany jest również jako akcelerator (przyspieszacz) klejów anaerobowych.

sposób użycia:

Najprostszym sposobem stosowania aktywatorów tego typu jest ich nakładanie (napylanie) na powierzchnie klejone osobno a nie razem z klejem. Praktyczną zasadą jest nakładanie kleju na element o mniejszej powierzchni a aktywatora na drugi klejony element złącza. Nie ma potrzeby czekać aż aktywator odparuje. Klejenie należy wykonać w krótkim czasie od nałożenia kleju. Polimeryzacja rozpoczyna się po złączeniu i dociśnięciu elementów i przebiega bardzo szybko.

Uwaga: W żaden sposób nie określa się tu proporcji ilościowej pomiędzy klejem a aktywatorem. Aktywator ma po prostu pokryć całe pole tworzonej spoiny.

 

 

        

wybierz odpowiedni aktywator:

   MULTIBOND-71 / uniwersalny

   MULTIBOND-72 / klej MB-5714

   MULTIBOND-73 / klej MB-5715

Multibond Sp. z o.o.,Sp.k
ul.Ustronna 19
93-350 Łódź

tel: (42) 645 75 40
(42) 645 75 41

www.Kleje-Przemyslowe.pl

biuro@multibond.pl